پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین در صورت سقوط BTC به زیر 36500 دلار – سطح پشتیبانی بعدی کجاست؟

پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین

پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین در صورت سقوط BTC به زیر 36500 دلار – سطح پشتیبانی بعدی کجاست؟

در دنیای همیشه در حال تحول ارزهای دیجیتال، بیت‌کوین (BTC) کاهش کوتاه‌مدتی را تجربه کرده و در حال حاضر با 0.25 درصد کاهش در روز شنبه با قیمت 36410 دلار معامله می‌شود. این نوسانات در آستانه تغییرات قابل توجه در فضای کریپتو قرار دارد.

عوامل متنوعی از جمله تشویق رئیس صندوق بین المللی پول به پذیرش ارزهای دیجیتال بانک مرکزی ، مواجهه Coinbase با مسائل مرتبط با بومی‌سازی داده‌های خود در روسیه، برنامه‌های جاه‌طلبانه Fidelity برای گسترش  بازار ETF Ether و همکاری با BlackRock، و افزایش کارمزد تراکنش‌های بیت‌کوین ناشی از آن، به چشم‌انداز پویای بیت‌کوین کمک می‌کنند و سؤالاتی درباره سطح پشتیبانی بعدی و پیامدهای گسترده‌تر برای بازار ارزهای دیجیتال ایجاد می‌کنند.

 

صرافی رمزارز ساترکس … گامی به سوی آینده

یکی از عوامل موثر بر پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین استقبال از CBDCها ست .

حامیان ارشد صندوق بین المللی پول از  CBDCها استقبال می‌کنند و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی ادعا می‌شود که می‌توانند به طور موثر جایگزین پول نقد شوند. در سخنرانی‌ای در جشنواره فین تک سنگاپور، رئیس صندوق بین‌المللی پول، کریستالینا جورجیوا، بر نیاز بخش‌های دولتی برای آماده‌سازی برای اجرای CBDCها با هدف تسهیل پرداخت‌های فرامرزی تأکید کرد. او همچنین بر پتانسیل CBDCها در افزایش شمول مالی و مقرون به‌صرفه بودن آنها، به ویژه در اقتصادهای جزیره‌ای، اشاره کرد. صندوق بین المللی پول همچنین کتاب راهنمای CBDC را منتشر کرده تا به عنوان منبعی برای سیاست‌گذاران بین المللی عمل کند.

تازه‌ترین اقدام رئیس صندوق بین المللی پول، کتاب راهنمای CBDC را به‌عنوان یک منبع برای سیاست‌گذاران در سراسر جهان معرفی کرد. او اظهار داشت که CBDC “می‌تواند با ارائه امتیازدهی سریع و دقیق اعتبار براساس داده‌های مختلف، شمول مالی را بهبود بخشد.”

این نقل قول نشان‌دهنده تلاش‌ها و توجه جهانی به CBDCها و تأثیر آنها بر تکامل مالی جهانی است.

به‌طور هم‌زمان، مسائلی مانند بومی‌سازی داده‌های کوین‌بیس در روسیه به چالش‌ها و مشکلاتی در زمینه حقوقی و مجازات‌ها منجر شده است. صرافی ارزهای دیجیتال آمریکایی Coinbase به دلیل نقض مقررات که شرکت‌های خارجی را ملزم به بومی‌سازی داده‌های کاربران روسی می‌کند، بیش از ۱۱ هزار دلار جریمه شده است. این اقدام جدید از جمله سایر شرکت‌های برجسته از جمله اپل، اسپاتیفای، واتس‌اپ، Match Group، مالک Tinder و Airbnb نیز مورد جریمه قرار گرفته‌اند.

مسئله بومی‌سازی داده‌ها به‌طور کلی در زمینه فضای دیجیتال و ارزهای مجازی به یک نقطه توجه جهانی تبدیل شده است. برخی ارائه دیدگاهی می‌دهند که این اقدامات ممکن است به‌عنوان ابزارهایی برای تعقیب و تحت فشار قرار دادن شرکت‌های خارجی توسط دولت‌های ملی استفاده شوند.

Fidelity و BlackRock در حال تلاش برای ورود به بازار ETF بیت‌کوین و اتریوم 

غول‌های مالی چون Fidelity و BlackRock در حال تلاش برای ورود به بازار ETF بیت‌کوین و اتریوم هستند. این جهت‌گیری نشان از تغییر نگرش و پذیرش گسترده‌تر ارزهای دیجیتال توسط شرکت‌های مالی بزرگ است. پیشنهاد ETF اتریوم توسط Fidelity و پرونده‌ای مشابه توسط BlackRock نشان از رقابت و جذب سرمایه به این بازارها است.

از سوی دیگر، افزایش 746 درصدی در میانگین کارمزد تراکنش‌های بیت‌کوین در تاریخ 16 نوامبر، به میزان 11.6 میلیون دلار، نشان از افزایش تقاضا برای تأیید یک ETF بیت‌کوین در ایالات متحده است. این افزایش کارمزد به مرور زمان به نمایانگر افزایش تقاضا و جلب مدیران دارایی معتبر نظیر BlackRock، Fidelity، ARK Invest و WisdomTr شده است.

به‌طور کلی، چشم‌انداز بیت‌کوین با حفظ پشتیبانی بالا از سطح 35875 دلار، به نظر مثبت است. حرکات بعدی آن به‌طور بزرگ از پیشی گرفتن از مقاومت‌های کلیدی بستگی دارد، که ممکن است نشان‌دهنده یک حرکت صعودی قوی‌تر باشد. با این حال، با توجه به نوسانات ذاتی بازار، تأثیرات خارجی می‌توانند به‌سرعت جهت آن را تغییر دهند و نیاز به هوشیاری معامله‌گران دارد.

 

 

 

منبع : https://cryptonews.com/news/bitcoin-price-prediction-as-btc-falls-below-36500-where-is-the-next-support-level.htm

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه ارز دیجیتال

همین الان با وارد کردن ایمیل خود می توانید در خبرنامه عضو شوید

من را در خبرنامه عضو کن
close-link

ثبت نام اولیه و دریافت صد هزار تومان اعتبار اولیه

اطلاعات تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند و هر سوالی که دارید را با حوصله پاسخ دهند تا بتوانید به راحتی ثبت نام کنید و صد هزار تومان اعتبار اولیه دریافت کنید
درخواست مشاوره رایگان
close-link